Producent generatorów dymu do wędzarni i jego oferta

Większość wędzonego dzisiaj mięsa jest tylko „wędzona na zimno”, aby nadać mu charakterystyczny aromat dymu. Ale używanie wędzenia jako środka konserwującego mięso wymaga „wędzenia na gorąco”, pozwalając dymowi na podniesienie temperatury wewnątrz dymu na tyle, aby można było go powoli gotować. To nie tylko wprowadza smak dymu do mięsa, ale także zmiękcza je, jak zrobi to prawie każda metoda powolnego gotowania.

Palenie konserwuje poprzez kombinację czynników jak nadmienia producent generatorów dymu do wędzarni. Najpierw mięso moczy się w solance, wlewając sól na powierzchnię. Sól jest naturalnym środkiem konserwującym, ponieważ wyciąga wilgoć z komórek w procesie zwanym „osmozą”. Nie tylko wyciąga wilgoć z komórek w mięsie, ale także z wszelkich bakterii zawartych w tym mięsie, zabijając bakterie. Niska zawartość wilgoci w powierzchniowej warstwie mięsa jest wówczas niegościnnym środowiskiem dla inwazji nowych bakterii. Producent generatorów dymu do wędzarni poleca swoje wędzarnie, dzięki nim lepszy jest smak potraw!

Idąc o krok dalej, proces wędzenia na gorąco jaki poleca producent generatorów dymu do wędzarni powoduje chemiczną przemianę kolagenu w zewnętrznej części mięsa, przekształcając go w nieprzepuszczalną „skórę” zwaną błonką, która zarówno pomaga utrzymać wilgoć w środku, jak i zapobiega przedostawaniu się bakterii. Ale jest z tym potencjalny problem, ponieważ kiedy mięso jest krojone, powierzchnia cięcia nie ma błonki. Więc albo trzeba go ponownie uwędzić, albo użyć dość szybko, zanim bakterie dostaną się do mięsa. Poznaj ofertą producenta generatorów dymu do wędzarni – dostępna jest na stronie www!