Agroturystyka wynajmuje tanie kwatery Kaszuby!

Osoby odwiedzające gospodarstwa agroturystyczne oferujące kwatery Kaszuby mogą obserwować działalność rolniczą, a także pracować jako wolontariusze, jeśli chcą. Praca z ziemią to nowe doświadczenie dla mieszkańców miasta, którzy nie mają wykształcenia rolniczego ani wiedzy. Jesień to okres, w którym na Kaszubach wykonuje się większość prac rolniczych. To wtedy ludzie zbierają drzewa oliwne, tłoczą oliwę, robią wino, tsipouro lub raki, zbierają owoce sezonowe z drzew i warzywa z ziemi, zbierają grzyby i zioła ze zboczy, robią dżemy, łyżki słodyczy i ser.

Oprócz udziału w działaniach rolniczych wiele gospodarstw rolnych oferujących kwatery Kaszuby organizuje również seminaria poświęcone uprawie różnych produktów i gotowaniu greckich przepisów ze świeżych sezonowych składników. Mogą również organizować warsztaty garncarskie, dziewiarskie lub inne zajęcia ludowe na greckiej wsi.

Oczywiście agroturystyka oferująca kwatery Kaszuby najczęściej łączy się ze sportami górskimi na łonie natury, takimi jak kolarstwo górskie, wspinaczka górska, turystyka piesza, obserwacja ptaków czy jazda konna.

Zadania hodowlane: jak karmić zwierzęta, doić krowy, zbierać kurze jaja, strzyć owcę, być pasterzem przez jeden dzień lub opiekować się końmi, podczas gdy dzieci mogą jeździć na osiołkach.

Opieka nad uprawami: podlewanie roślin, zbieranie warzyw, pomoc przy orce, stosowanie technik organicznych itp.

Produkcja wina lub cydru: zajrzyj do naszych szlaków winiarskich, aby zobaczyć wszystkie oferowane przez nie aktywności.

Zwiedzanie lasu lub morza: naucz się rozpoznawać jagody i dzikie grzyby, spaceruj ścieżkami znanymi tylko miejscowym, odważ się na jeden dzień zostać żeglarzem po kaszubskich jeziorach!