Dlaczego warto uprawiać windsurfing?

Nowoczesne deski windsurfingowe są drastycznie lżejsze niż wczesne modele wprowadzone przez Darby i Schweitzera. Deski ważą teraz od 15 do 40 funtów i wahają się od 8 do 12,5 stopy. Dłuższe deski, które mają ponad 10 stóp długości, mają zwykle kil i seg. Krótsze deski nie mają kila, ale posiadają skega. Żagiel i wszystkie części, które łączą żagiel z deską, nazywane są przyponem. Żagle różnią się wielkością w zależności od rodzaju windsurfingu, który chcesz uprawiać, a także warunków, w których zwykle uprawiasz windsurfing. Zestaw składa się z masztu, podstawy masztu i podwójnego bomu.

Jak to wszystko wygląda? Maszt połączony jest z deską windsurfingową za pomocą podstawy, która podobnie jak we wczesnym modelu Schweitzera posiada przegub uniwersalny. Dzięki temu maszt może się obracać o 360 stopni. Rodzaj windsurfingu, który chcesz uprawiać, będzie odgrywał główną rolę w wyborze rozmiaru deski i żagla. Popularne rodzaje windsurfingu to wyścigi szybkościowe, slalom, freestyle i windsurfing na fali. Windsurferzy prędkości i fali generalnie preferują mniejsze i lżejsze deski, podczas gdy cięższe i dłuższe deski są przeznaczone dla początkujących i niektórych użytkowników freestyle. Żagle dobierane są na podstawie prędkości wiatru, przy której planujesz z nich korzystać. Trzy typy żagli to żagle kamberowe, żagle miękkie i żagle tratwowe. Mniejsze żagle są używane przy silnym wietrze, podczas gdy większe żagle są używane przy słabym wietrze, ponieważ mają większą powierzchnię. Wielu zapalonych windsurferów posiada liczne żagle do stosowania w różnych warunkach wiatrowych.

Jaki jest cel windsurfingu na Helu? Celem windsurfingu dla jednych jest rywalizacja, a dla innych sama przyjemność. Możesz ścigać się lub po prostu pływać dookoła dla zabawy „freeriding”. Windsurfing to połączenie surfingu i żeglarstwa, więc przyciąga osoby zainteresowane jednym lub dwoma sportami. Windsurfing to sport akcji, który jest również popularny wśród osób, które lubią sporty takie jak snowboard, narciarstwo i skateboarding. Twoim celem w windsurfingu może być zwiększenie prędkości, podczas gdy inna osoba może opanować sztuczki lub po prostu cieszyć się ćwiczeniami na wodzie morza bałtyckiego.