Czy pampersy bambusowe są znacznie droższe?

Jakie są najlepsze pieluchy z tkaniny? Na to pytanie każda rodzina musi odpowiedzieć indywidualnie. Może się okazać, że to, co działa świetnie dla twojego przyjaciela, może nie być dla ciebie najlepszą pieluchą. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, w tym budżet osobisty, pragnienie wygody, a także decydowanie o tym, z jakim rodzajem tkaniny będzie ci najwygodniej. Niektóre pieluchy, takie jak prefoldy i wkładki (znane również jako „wszystko w dwoje”), mogą być bardzo opłacalne. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponieważ zewnętrzna warstwa jest wielokrotnie używana przed koniecznością prania. Gdzie pieluchy kieszonkowe i wszystko w jednym są droższe, ponieważ myjesz je za każdym razem, ale mogą być niezwykle wygodne, szczególnie dla osób „w drodze” lub opiekunów do dzieci.

Włókna syntetyczne są tańsze niż bambus i często pozostają suche, ale pampersy bambusowe mają więcej zalet. Może to być korzystne, jeśli nie będziesz w stanie od razu przebrać dziecka, ponieważ jest to nieco wygodniejsze. Włókna naturalne jakie posiadają pampersy bambusowe są droższe, ale ulegają biodegradacji i wspierają rolników zamiast wytwarzanych syntetyków. Również dzieci, które odczuwają wilgoć w pieluszce, często trenują na nocniku znacznie młodsze.

Konopie kontra bawełna: Bawełna jest często tańsza, ale konopie są o 40% bardziej chłonne niż bawełna. Bawełna sprawdza się w przypadku większości pieluch w ciągu dnia, ale często konopie są potrzebne do pieluchowania w nocy. Konopie są również zawsze naturalnie organiczne, podobnie jak bambus który wykorzystuje się produkując pampersy bambusowe!